Potraviny pre rast svalov

Potraviny pre rast svalov

Rast svalov

Rast svalov je odpoveď tela na rastúce požiadavky pre fyzickú kondíciu.Avšak, aby sa telo dostalo do stavu, kedy  bude podporovať  rast svalov, treba splniť isté požiadavky. Čím kvalitnejšie a lepšie tieto požiadavky svojho tela naplníte, tým lepšie pre vás.

Veľmi rozumné je konzumovať 6 - 8 jedál v priebehu celého dňa. Ihneď po prebudení vypite srvátkový – proteinový nápoj a potom v pravidelných časových intervaloch konzumujte kvalitné jedlá. Ak s tým máte problém, nastavte si na mobile budík a keď vám zazvoní je čas na vaše jedlo. Jedine týmto spôsobom zabezpečíte svojim svalom dostatok stavebných a energetických látok. Môže sa vám to zdať otravné, ale pri dosiahnutí vašich cieľov si musíte uvedomiť, že iná cesta neexistuje. Nevynechávajte jedlá! Ak telo hladuje, beriete si energiu zo svalov, nastáva katabolizmus a to je váš najväčší nepriateľ.

Stravovací a cvičebný plán

Pri snahe vybudovať si postavu podľa svojich predstáv, je veľmi dôležité mať dobrý cvičebný a samozrejme aj stravovací plán. To však neznamená, že by ste mali jesť iba kuracie mäso a hnedú ryžu. Výber správnych biopotravín na redukciu tukových rezerv, podporujúcich rast svalov a zabezpečujúcich správne fungovanie organizmu, môže byť pre niekoho na prvý pohľad frustrujúci. V skutočnosti je však zostavenie vyhovujúce stravovacieho plánu, pomáhajúceho dosiahnuť fitness ciele, veľmi jednoduché. Správny výber obsahuje potraviny, bohaté na antioxidanty, vlákninu, zdravé tuky, bielkoviny a pomaly sa spaľujúce sacharidy, chudobné na rôzne chemikálie, prázdne kalórie, cukor  a nezdravé tuky.

Biopotraviny pre rast svalov: 

Tuniak - je síce veľmi populárny, ale pokiaľ ide o naberanie svalovej hmoty, sardinky sú ešte lepšie. Sardinky väčšinou bývajú naložené vo veľmi kvalitnom olivovom oleji a obsahujú 27-krát menej ortuti ako tuniak. Majú tiež protizápalové vlastnosti, čím pomáhajú potláčať bolesť kĺbov a svalov po náročnom cvičení. Dôležitý je aj obsah leucínu, aminokyseliny účinnej pri syntéze proteínov.   

Čučoriedky – Obsahujú silný antioxidant , ktorý pomáha redukovať tuk na bruchu a chráni mozog pred oxidatívnym poškodením. Čučoriedky jedzte, kedykoľvek je to možné.

Fazuľa – Telu dodáva veľkú dávku vlákniny, kyseliny listovej, železa, horčíka, zinku a zdravú dávku rastlinných bielkovín. Primiešajte si túto obľúbenú strukovinu do šalátov, chilli a polievky..

Grécky jogurt  – Táto potravina je plná zdravých probiotických kultúr, potrebných bielkovín a kalcia, ktoré pomáha spaľovať tuk . Vyhýbajte sa dochuteným jogurtom, pretože obsahujú zbytočný cukor.

Losos – Losos v konzerve je nielen vždy po ruke a rýchlo použiteľný, ale je aj lepším zdrojom bielkovín, vápnika, omega – 3 mastných kyselín a vitamínu D ako obľubený tuniak.

Hydina – Vysokokvalitné bielkoviny z mnohostranného používateľného hydinového mäsa stoja vysoko v zozname kvalitných potravín – po boku hovädzieho mäsa a rýb, pretože pomáhajú pri regenerácií svalových vlákien a podporujú rast svalov. Mäso z hydiny obsahuje ako bonus množstvo niacínu, ktorý je potrebný na premenu sacharidov, tuku a bielkovín na potrebnú energiu.  

Tmavá čokoláda – Tmavá čokoláda vďaka vysokému obsahu polyfenolov redukuje riziko vzniku srdcových ochorení a infarktu, ale je aj chutnou maškrtou. Čokoláda je bohatá na obsah kalórií, obmedzte sa preto na konzumáciu maximálne 60g denne. Vyberte si čokoládu s obsahom najmenej 60% kakaa, ktorá obsahuje viac polyfenolov a menej cukru.  

Vajcia – Predstavte si vajce – žĺtok a všetko ostatné, čo potrebuje zdravo sa stravujúci milovník železa: vitamíny A, B12, a D, selén, ľahko stráviteľné bielkoviny. Bonusom je málo kalórií. Bielkovina vo vajci dokáže redukovať krvný tlak a chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Odporúčané je konzumovať vajcia predovšetkým ráno, pretože vedia rýchlo nasýtiť a zabránia tak neskoršiemu prejedaniu sa.

Hovädzie mäso – Táto potravina je známa veľkým množstvom kvalitných bielkovín.

Tvaroh - obsahuje kazeín, ktorý je pomaly stráviteľný a svaly plynulo zásobuje aminokyselinami. To robí s tvarohu ideálne večerné jedlo, pretože v noci minimalizuje svalový katabolizmus. Ďalšou prednosťou tvarohu je vysoký obsah vápnika. Tvaroh je pomerne kalorický uprednostňujeme nízkotučné produkty.

Vlašské orechy – Vlašské orechy obsahujú viac tuk spaľujúcich omega-3 mastných kyselín ako ktorýkoľvek iný druh orechov. Vedci tiež tvrdia, že strava, bohatá na obsah vlašských orechov, redukuje hladinu cholesterolu v krvi. Ak chcete vlašské orechy dlho skladovať, ošúpte ich a zamrazte.

Quinoa Toto vysoko hodnotné jedlo obsahuje svaly budujúce esenciálne aminokyseliny, množstvo vlákniny, železa a horčíka, minerálu, ktorý ľudia zvyknú konzumovať v nedostatočnom množstve a ktorý kontroluje hodnoty krvného cukru. 

Extra panenský olivový olej – Olivový olej je bohatý na jednoduché nenasýtené tuky, ktoré sú zdravé pre srdce, rovnako ako oleocanthal, polyfenolová zložka, fungujúca ako prirodzená brzda zápalov. Pomáha upokojiť svaly, zmliaždené pri tréningu v posilovni. Niektorí vedci sú presvedčení o tom, že zohrievanie tohto oleja redukuje účinky oleocanthalu. Používajte ho teda predovšetkým studený na šaláty a zemiaky.

Krevety – Mäso s týchto kôrovcov má vysoký obsah bielkovín. Okrem toho je excelentným zdrojom selénu a v menšom množstve obsahuje aj v ľudskom tele často nedostatkový vitamín D. Je dobré mať v mrazničke balíček zmrazených kreviet, ktoré si rýchlo pripravíte s cestovinami alebo šalátom.

Ovsené vločky – Táto pomaly stráviteľné ranné jedlo podporuje spaľovanie tukov v priebehu tréningu a zabraňuje atakom hladu. Okrem toho ovsené vločky obsahujú rozpustnú vlákninu beta-glukán, ktorá má pod kontrolou hladinu krvného cukru a cholesterolu.

Zdravé alternatívy všetkých týchto potravín nájdete v našom obchode.

Bio mäso a mliečne výrobky nájdete v časti Domáce potraviny/Domáce farmárske produkty.

Zobrazenie: Zoznam Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Výrobca: ADRIATIC QUEEN
Krém z morského vlka a pražmy s  hľuzovkami 95 g Túto chuť pozostávajúcu z kombinácie dvoch druhov chutných stredomorských rýb s  hľuzovkami si jednoducho zamilujete. Spoločnosť Sardina používa najkvalitnejšie suroviny na prípravu t..
€ 3.99
Výrobca: ADRIATIC QUEEN
Makrela provencale 105 g Adriatic Queen makrela Provençale obsahuje tie najkvalitnejšie kúsky Jadranských makrel s vynikajúcou omáčkou s kúskami zeleniny. Táto zaujímavá gurmánska zmes je ideálna ako samostatné jedlo alebo ako doplnok k ryži,..
€ 2.98
Výrobca: ADRIATIC QUEEN
Sardinkový krém 95 g Veľmi dobrá  a jemná pomazánka , ktorá sa stane v každej rodine veľmi obľúbená. Spoločnosť Sardina na ostrove Brač je špecialistom na vybrané gurmánske pokrmy ako sú sardinky, tuniak, makrela a iné morské kôrovce. Po..
€ 1.99
Výrobca: ADRIATIC QUEEN
Sardinky v sójovom oleji s citrónom 100 g Adriatic Queen sardinky s citrónom obsahuje sardinky ako kráľovnú rýb, s pridaním citrónovej šťavy. Túto špecialitu  obohacuje prírodná chuť sardinky s lahodnou a jemnou vôňou a chuťou.  Môžu byť..
€ 1.99
Výrobca: ADRIATIC QUEEN
Tuniakové filety v olivovom oleji 105g Zloženie tuniaka sa stará o niekoľko prospešných účinkov. Ako tučná ryba obsahuje veľa omega-3 mastných kyslín, vďaka čomu má prospešné účinky na zdravie srdca, mozgu, očí či zlepšenie stavu pokožky a boju pr..
€ 4.55
Výrobca: ADRIATIC QUEEN
Tuniakový krém 95 g Taktiež veľmi dobrá  a jemná pomazánka z produkcie spoločnosti Sardina na ostrove Brač, ktorá je špecialistom na vybrané gurmánske pokrmy ako sú sardinky, tuniak, makrela a iné morské kôrovec. Používa najkvalitnejšie ..
€ 2.99
Výrobca: Agia triada
Agia triada Olivový olej extra panenský  Tento prvotiedny EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ pochádza z kláštora AGIA TRIADA (Svätá Trojica) na ostrove Kréta. K tomuto kláštoru pripadajú rozľahlé olivové háje, o ktoré sa mnísi sami starajú a olivy..
€ 11.00
Výrobca: Monolith
Pečené šproty v paradajkovej omáčke 280g Vynikajúce lotyšské šproty v paradajkovej omáčke. Tá pravá delikatesa. Zloženie: Pečené Šproty 60%, paradajková omáčka 40%: (pitná voda, paradajkový pretlak 32%, cukor, repkový olej, jedlá soľ, sušená ci..
€ 4.50
Výrobca: cvrček
Brusnicová šťava 100% 250ml Lisovaná za studena, neriedená, bez konzerv. látok, pridaného cukru a farbív (doplnok stravy).Brusnice patria do skupiny tzv. SUPERFOODS. Brusnice sú výborné pri poruchách a zápaloch močových ciest, obličkových kam..
€ 5.30
Výrobca: cvrček
Čučoriedková šťava 100% 250ml Ovocná šťava vyrobená len z čistého ovocia. Obsah ovocnej zložky tvorí 100% (NFC - not from concentrate - nie je vyrobené z koncentrátu), šetrne pasterizované. Neobsahuje žiadne chemické konzervačné látky, umelé sladi..
€ 5.30
Výrobca: cvrček
Rakytniková šťava 100% 250ml Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) patrí medzi najhodnotnejšie potraviny plnej vitamínov a iných účinných látok. Obsahuje antokyany, katechiny, pektínové látky, minerálne látky, oleje (nenasýtené mastné ..
€ 5.30
Výrobca: ***
Extra panenský olivový olej je olej získaný lisovaním či inými mechanickými postupmi z plodov olivovníka, ktorý tradične rastie v Stredomorí, odkiaľ sa rozšíril do celého sveta. Je jednou z najzdravších potravín súčasnosti, ktorá sa vďaka svojej ch..
€ 8.98
Výrobca: La chinata
Olivový olej extra panenský španielsko 750ml Extra panenský olivový olej La Chino sa získava z výberových olív zozbieraných v oblasti Sierra de Gata, ktorá sa nachádza na severozápade provincie Cáceres. Zbierajú sa tu výhradne najlepšie olivy, k..
€ 13.90
Výrobca: Monolith
Pohanková kaša s hovädzím mäsom Jednoduché no chuťovo vynikajúce typické ruské jedlo.  Zloženie: Pohánka 58%, hovädzie mäso, 20%, pitná voda, mrkva, cibuľa, rastlinný olej, jedlá soľ, korenie: rasca, korenie čierne. Strata hmotnosti zahria..
€ 3.98
Výrobca: Provita
Fazule adzuki Táto strukovina je nesmierne obľúbená v Japonsku, kde sa pripravuje na rôzne spôsoby - s ryžou, na slano, na sladko, do dezertov ... Majú pomerne výraznú orieškovú chuť. Nebojte sa s nimi experimentovať! Fazuľa adzuki je nazývaná ..
€ 1.38
Výrobca: Provita
Fazuľa biela oblička je plochá ľadvinovitá fazuľa s jemnou chuťou. Vďaka tejto chuti sú ideálne v spojení so zeleninou. Na svete nájdeme vyše 100 druhov fazule líšiacich sa svojou chuťou, tvarom i farbou.Všeobecne strukoviny patria medzi ..
€ 2.60
Výrobca: Provita
Mungo fazula pochádza z Indie, odkiaľ sa postupne rozšírila takmer do celého sveta. Majú najčastejšie olivovo zelenú farbu a predávajú sa obvykle celé, lúpané alebo polovičné. V niektorých obchodoch môžete zohnať taktiež naklíčené výhonky..
€ 0.98
Výrobca: Provita
Ovsené otruby extra kvalitné 250g Ovos holý je jednou zo základných a z nutričného hľadiska jednou z najviac cenených obilovin.Ovesné otruby sa odporúčajú konzumovať pri problémoch s vysokou hladinou cholesterolu, alebo pri problémoch s..
€ 0.79
Výrobca: Provita
Varené „zrná“ sú sypké, krémové a mierne chrumkavé, chutia jemne a orieškovo. Veľa ľudí v súčasnosti trpí alergiami na obilné zrná alebo semená, quinoa škodia ľudskému organizmu len málokedy. Výživné bohatstvo, ktoré quinoa pon..
€ 2.90
Výrobca: Provita
Quinoa červená bio 250g Červená quinoa je rovnako ako bežná biela a netradičné čierna quinoa bezlepková, dobre stráviteľná a výživovo veľmi hodnotná pseudoobilovina. Líšia sa len nepatrne konzistenciou: červená a čierna quinoa zostáva..
€ 1.99
Výrobca: Provita
Quinoa čierna, skvelá alternatíva k ryži, cestovinám, kuskusu, ovseným vločkám alebo iným obilninám. Quinoa vyzerá ako kuskus alebo proso, avšak ide o pseudooblininu. V porovnaní s inými obilninami je quinoa podstatne lepší zdroj váp..
€ 3.79
Výrobca: Provita
Vločky ovsené bezlepkové 500g  Použitie: Vhodné k príprave sladkých ovsených kaší, závariek do polievky, k zahustenie smoothies, do pečiva alebo na výrobu domáceho ovseného mlieka.  Zloženie: ovsené vločky bez lepku. V..
€ 1.89
Výrobca: Bioharmonie
Ovsené vločky predstavujú perfektný ideál pre získanie všetkých dôležitých látok a živín, ktoré ovos ponúka. Ovos je veľmi bohatý na fosfor, železo (viac než mäso) a vitamín B1. Najviac zastúpenou živinou v ovse sú sacharidy, ktoré sa ..
€ 1.99
Výrobca: ***
Vlašské orechy 75g Vlašské orechy patria medzi veľmi starú superpotravinu, ktorá bola konzumovaná už v Neolitu. Vlašský orech je plodom orecha (jedlé jadro a škrupina), ktoré dozrievajú koncom prázdnin. Vlašské orechy sú veľmi výživné..
€ 1.95
Výrobca: Monolith
Ružový losos vo vlastnej šťave 213g   Poznáte rozdiel medzi ružovým a klasickým, najbežnejšie dostupným lososom? Ten, ktorý je obsahom tohto produktu, pochádza výhradne z morského rybolovu a obýva vody Tichého oceánu. Hovorí sa mu aj los..
€ 5.99
Výrobca: Monolith
Rybacia paštéta z tresky 160g  Zloženie: treska 60%, voda, krúpy 6%, cibuľa, repkový olej, jedlá soľ, korenie. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 24 hodín. Uchovávajte od 0 do +25. Výživové hodnoty pre 100g výrobku. Energe..
€ 3.50

Infolinka tel.:0950 377 594, info@svetchuti.eu

Prevádzka:Slovenskej jednoty 19, Košice

DOPRAVA ZDARMA PRI NAKUPE OD 55,-eur

×

DOPRAVA ZDARMA PRI NAKUPE OD 55,-eur

Výrazné zľavy na Vaše top produkty

Doprava zdarma pri objednávke od 55,-eur. Zásielka bude zaslaná na Vašu najbližšiu poštu.

 

 

Prepravné od 1,60 eur

×

Prepravné od 1,60 eur

Doručíme k Vám domov, na 1450 odberných miest Slov.pošty alebo expresne nasledujúci deň.

Od 0,000 kg do 0,399 kg - 1,60 
Od 0,400 kg do 0,899 kg - 2,30 

Od 0,900 kg do 4,999 kg - 2,70 

Od 5,000 kg do 8,999 kg - 3,70 

Od 9,000 kg do 10,000 kg -5,60 

Pri nákupe tovaru nad 60,-eur doprava na najbližšiu poštu zdarma.

Od 0,000 kg do 0,399 kg - 1,60 
Od 0,400 kg do 0,899 kg - 2,30 

Od 0,900 kg do 1,999 kg - 3,30 

Od 2,000 kg do 4,499 kg - 3,90 

Od 4,500 kg do 10,000 kg -4,90 

 

Od 0,000 kg do 9,999 kg -    6,60 
Od 10,000 kg do 14,999 kg - 6,90 

Od 15,000 kg do 19,999 kg - 7,50 

Od 20,000 kg do 29,999 kg - 10,00 

Od 30,000 kg do 39,999 kg - 14,00 

Od 40,000 kg do 49,999 kg - 18,60 

 

4. Doručenie balíka na adresu v Českej republike - doručenie 7dní:

                                                     od 0kg do 0,45kg                 4,30eur

                                                     od 0,45kg do 0,90kg            8,00eur

                                                     od 0,90kg do 4,90kg            9,00eur

                                                     od 4,90kg do 9,90kg          12,50eur

                                                     od 9,90kg do 14,90kg       25,00eur

                                                     od 14,90kg do 19,00kg     30,00eur

5. Doručenie balíka na adresu v Európe - doručenie 10dní:

od 0kg do 0,49kg                5,50eur

od 0,49kg do 0,99kg           8,50eur

od 0,99kg do 1,95kg          13,90eur

od 1,95kg do 2,95kg          19,90eur

od 2,95kg do 4,95kg          25,00eur

od 4,95kg do 6,90kg          30,00eur

od 6,90kg do 9,90kg          37,00eur

 

 

Vernostný program

×

Vernostný program

Celý nákup za vernostné body

VERNOSTNÝ   PROGRAM

Ako vernostný program funguje?

Za každé minuté euro nákupu dostanete jeden bod.

Počet bodov, ktoré získate nákupom produktu je uvedený pri každom produkte nad jeho fotografiou.

Prehľad o celkových nazbieraných vernostných bodoch nájde každý registrovaný zákazník v prehľadoch svojho Konta v časti Vaše vernostné body.

Ako a kde je možné získané body použiť?

Následne si Vaše nazbierané vernostné body pripísané na Vaše konto môžete uplatniť pri nákupe tovaru pri ďalších objednávkach. Vernostné body môžete použiť aj na celý nákup tovaru. Vernostné body sa uplatňujú v nákupnom košíku v časti ZOBRAZIŤ OBSAH KOŠÍKA.

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÉ NAKUPOVANIE.

 

     

×

Infolinka +421907994670

×

BONUSY a ZĽAVY v našom bio obchode

Za každé celé euro nákupu u nás získate 1 vernostný bod. 

Vernostné body sa pripočítavajú na konto registrovaného zákazníka. Počet vernostných bodov, ktoré za nákup konkrétneho produktu získate je uvedený pri každom produkte v časti nad fotkou. Prehľad o celkových nazbieraných vernostných bodoch nájde každý registrovaný zákazník v prehľadoch svojho Konta v časti Vaše vernostné body.

Každých 20 vernostných bodov sa rovná 1EUR.

Následne si Vaše nazbierané vernostné body môžete uplatniť pri nákupe tovaru pri ďalšich objednávkach. Vernostné body môžete použiť aj na celý nákup tovaru. Vernostné body sa uplatňujú v nákupnom košíku v časti ZOBRAZIŤ OBSAH KOŠÍKA.

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÉ NAKUPOVANIE.

×

ženy,mužov,gurmánov...

Jedinečné darčekové koše nájdete na: https://www.svetchuti.eu/darcekove-kose

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÉ NAKUPOVANIE.

×