Tradičná čínska medicína

Tradičná čínska medicína

Tradičná čínska medicína je jedinečný liečebný systém starý takmer 5000 rokov (prvé písomné zmienky o čínskej medicíne sa dochovali v knihe Huang Di Nei Jing; vnútorného kanonu Žltého cisára, cisára, ktorý podľa legendy vládol v rokoch 2698 2599 přnl.). Korene TČM v starodávnej čínskej filozofii, ktorej piliermi sú tzv. "Teória o jin a jang" a "Učenie o piatich prvkoch".

TČM berie človeka ako neoddeliteľnú súčasť prírody a preto všetky jej zákony prejavujúce sa mimo človeka platia rovnako aj v jeho vnútri. Vychádzajúc z tohto pohľadu na zdravie človeka potom vplýva choroba, čiže patologická nerovnováha jin a jang a nesúlad činnosti medzi orgánmi.

Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína. Tradičná čínska medicína využíva rôzne produkty, ktoré vychádzajú z bylinných zmesí pripravovaných v rôznych podobách a formách. Jednou z takých foriem sú modernými metódami spracované tradičné bylinné zmesi vo forme guľôčok WAN. Aj keď zostavovanie a predpisovanie tradičných silných bylinných zmesí je exkluzívnou doménou profesionálnych terapeutov tradičnej čínskej medicíny, je možne guľôčky WAN doporučiť i pre laické použitie, lebo v situáciach odpovedajúcich popísaným stavom je ich podávanie efektívne a bezpečné i z rúk laika. Okrem guľôčok WAN ponúkame širokú škálu produktov na vonkajšie použitie, napr. tinktúry a náplasti na pohmoždeniny, masti používané na liečbu kožných problémov, prípravky na tíšenie bolesti a proti svrbeniu po uštipnutí hmyzom, bylinné nápoje, spreje a podobne.

Zobrazenie: Zoznam Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Výrobca: TCM Slovakia
Dračí sirup 200ml Dračí sirup prináša výrazné posilnenie obranyschopnosti. • na posilnenie imunitného systému • pri častých infekčných ochoreniach • pri opakujúcom sa kašli • ako podpora pri alergii a astme • na celkové posilnenie energie ..
€ 9.90
Výrobca: TCM Slovakia
Slzovka obycajna  Použitie: Slzovka je určená k ďalšej tepelnej úprave, na prípravu polievok, kaší, šalátov, čajov a pod. Je možné ju použiť aj na výrobu múky. Má silné čistiace účinky, používá sa k detoxikácii organizmu, podporuje funkciu..
€ 3.30
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes cestičky palácového parku 33g Bolesti na hrudi, ostré bolesti hlavy a iných oblastí hornej polovice tela.   ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes chrániaci zlatý zámok 33g Problémy s udržaním moču, kvapkanie po močení, detské nočné pomočovanie.   ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
TCM Slovakia Bylinná zmes čistý tok rieky 33g Kožné zápaly s hnisaním. Pocity horúčosti po ofúknutí. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes hladkosť jazernej perly 33g Akné, cystické akné. - akné - ekzémy - začervenanie, opuchnutá pokožka - dermatitída ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes hvizd striebornej pistaly 33g Suchý dráždivý kašeľ, zhoršené dýchanie. Smäd, pocit horkého dychu. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes kultivacia ryžového poľa 33g Zlé trávenie s nechutenstvom, hnačka, grganie, plnosť v žalúdku po jedle ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes majstrovské odvedenie červeného 33g Podráždenie, horkosť pri srdci, búšenie srdca, náhle močové infekcie. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes Mandarínovo tajomstvo 33g Tlak v žalúdku po jedle, pocit netrávenia, grganie, dávenie potravy, na podporu trávenia pri prejedaní sa. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa u stavov ako napr:     pálenie záhy     kyslé grganie  ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes pilulka štyroch šľachtičien 33g Nedostatočná krvotvorba, suchá pokožka, bledosť. Slabá menštruácia. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes priesmyk veternej hory 33g Hlavné zameranie:  - prechladnutie s bolesťami hlavy  - zimomravosť, svalová stuhnutosť a bolesti pri viróze  - bolesti hlavy či šije po ofúknutí  - bolesti alebo tlak v hlave pri zme..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes pružnosť strešného trámu 33g Bolestivé kĺby, šľachy a svaly, bolesti chrbta, únavové bolesti svalov a šliach. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes spláchnutie slivkovej kôstky 33g Bolesti na hrudi, ostré bolesti hlavy a iných oblastí hornej polovice tela. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes tajomstvo zlatej skrinky 33g Pobolievanie alebo chlad v bedrách, chladné končatiny, strata potencie. Prejavy starnutia. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes tigrí prameň 33g Únava, malátnosť, pocit ťažkého tela a nôh, závrate po vstaní. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes tíšenie mingských zvonov 33g Hlavné zameranie:  - hučanie, pískanie, či zvonenie v ušiach  - zhoršenie sluchu ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes údolie mokraďových polí 33g Svrbivé kožné zápaly dolnej polovice tela. Potenie dolných končatín. Gynekologický výtok. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes ukľudnenie znesvárených 33g Úzkosť, žalúdočná a črevná neuróza, bolesti pri žalúdku alebo v pod rebrami. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes upokojenie sčerenej hladiny 33g Podráždenosť, sklon k zlosteniu sa, pocity horkosti, kožné zápaly u žien. Zhoršovanie problémov pred menštruáciou. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes upratanie cisarskych skladov 33g Zlé trávenie, bolesti brucha a nafukovanie po jedle. - škŕkanie v bruchu - kašovitá či hnačkovitá stolica - stagnácia potravy - bolesti hlavy - nauzea a plynatosť - štikanie, grganie - nechutenstvo ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
TCM Slovakia Bylinná zmes vodopád modrej lagúny 33g Prostatické potiaže, dlhý začiatok močenia, obtiažne močenie, časté močenie. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes vôňa borovicového hája 33g Kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu, fajčiarsky kašeľ, chrápanie. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmes vyvanutie dračej jaskyne 33g Chronická nádcha, zápaly dutín. Zväčšené nosné mandle. Alergická nádcha so svrbením alebo pálením sliznice, kýchanie. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
Bylinná zmesharmonia broskynového hája 33g Duševná prepracovanosť, poruchy spánku, nadmerné uvažovanie. Posilnenie mentálneho výkonu. ..
€ 8.70
Výrobca: TCM Slovakia
TCM Slovakia Chryzanténový čaj 40g Osviežujúci nápoj z kvetov chryzantémy. - zlepšenie zraku - zmiernenie únavy - protizápalové účinky ..
€ 4.98
Výrobca: TCM Slovakia
Mišpulinkový sirup 120ml Bylinný sirup proti kašľu. - kašeľ, škrabanie v krku - chrapot, pobolievanie hlasiviek po dlhom rozprávaní či speve - zápal priedušiek so zahlienením a nemožnosťou odkašlať - chronický kašeľ s problematickým vykašlia..
€ 4.90
Výrobca: TCM Slovakia
Šaolínový olej 25ml Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:     -Rozprúďuje stagnáciu energie čchi QI ZHI a krvi XUE YU     -tlmí bolesť     -zmenšuje opuchy     -Regeneruje a r..
€ 13.95

potraviny domov

Potraviny domov  je klasická online služba súčasného internetu , ktorá  Vám umožní si vybrať zo širokej škály výrobkov z pohodlia vášho domova a nechať si ich doručiť priamo k vám domov v čase, kedy vám to bude najviac vyhovovať.

Potraviny domov od Svet chutí 

Máte radi biopotraviny, bezlepkové potraviny, delikatesy, farmárske potraviny a darčekové koše? Svet chutí je online e-shop s farmárskymi potravinami, biopotravinami a delikatesami.

Potraviny domov - Vyberať môžete z viac ako 1000 produktov od svetových ale aj lokálnych farmárov a dodávateľov. Stačí si len vybrať Váš nákupný košík a všetko Vám privezieme až ku Vám domov. Nákup potravín cez internet nebol nikdy ľahší...

darčekové koše

×

darčekové koše

Darčekové koše sú vhodný spôsob ako potešiť človeka pri akejkoľvek príležitosti. Či sú to narodeniny, meniny, svadba, pracovné úspechy, alebo ako prejav lásky.

To čo ponúkame sú jedinečne navrhnuté darčekové koše pre mužov a pre ženy, ktoré osobitým spôsobom vyjadria vaše pocity a predstavy.

Darčekové koše sú starostlivo zabalené a zasielané v darčekových prepravných krabiciach spoločnosti svetchuti.eu

Kontaktuje nás emailom, alebo nám zavolajte, pokiaľ máte akékoľvek otázky, alebo záujem o objednávku. Naši pracovníci radi odpovedia na Vaše otázky a pomôžu vám s výberom správneho darčeka a darčekového koša, ktorý vyhovejú vašim potrebám, chutiam a želaniam.

Ak hľadáte vhodný a prakticky darček, ktorým urobíte radosť, vyberte si jeden z našich košov a budete milo prekvapení potešením obdarovaného...

 

 

bio obchod

×

bio obchod

Bio obchod Svet chutí

Od pondelka do piatku pre Vás otvárame kamenný bio obchod v Košiciach. Náš internetový obchod svetchuti.eu, rovnako aj predajňa Vám ponúkajú kvalitné produkty, tipy a rady ako zdravšie a s chuťou žiť, schudnúť, či zvládnuť akúkoľvek diétu.

Nájdete u nás veľký výber potravín a potravinových doplnkov pre rôzne zdravotné diéty či výživové smery, ECO drogériu, prírodnú kozmetiku, produkty pre našich najmenších. Zameriavame sa pritom hlavne na predaj vysokokvalitných biopotravín za dostupné ceny. So zdravou výživou súvisí zdravý životný štýl, ktorý napomáha k prevencii civilizačných chorôb a taktiež pomáha našej planéte Zem sa regenerovať.

 

zdrava vyziva

×

zdrava vyziva

Zdravá výživa je podľa nás dobrý základ pre šťastný život. Jedzme pestro a striedmo  kombinovanú stravu. Jedzte viackrát denne menšie porcie. Nejedzte pred spaním. Raňajkujte. Obmedzte konzumáciu cukru, obmedzte živočíšne tuky, údeniny a menej soľte. Nepite sladené nápoje. Jedzte hojne čerstvých potravín, veľa obilnín, ovocia, zeleniny a strukovín, netučných a kyslých mliečnych výrobkov. Nezabúdajte na pitný režim a cvičte.

Nezabúdajme že zdravá výživa však môže rozhodnúť o našom zdraví – či chorobe. Telesnom i duševnom. Zdravá strava neznamená len kvalitné “palivo” pre svaly. Zdravá strava znamená aj výživu pre mozog. Správnu funkciu mozgu môžete ovplyvniť – stravou.

Zdravá výživa je dlhodobý, respektíve celoživotný štýl stravovania a preferencie potravín so zameraním na vysokú nutričnú kvalitu, pestrosť a plnú výživovú hodnotu.

     

×

Infolinka +421907994670

Nakupovanie u nás zvládnete veľmi hladko. V každom prípade si základný postup zhrnieme v nasledujúcom návode:

RÝCHLY NÁVOD: Keď ste si Váš tovar už vybrali, stlačte pri príslušnom výrobku tlačidlo DO KOŠÍKA. Tovar sa automaticky vloží do nákupného košíka. Ak ste si už všetko potrebné vložili do košíka, tak prejdite do pravého horného rohu na ikonu nákupného košíka a následne odkliknite pole POKLADŇA. Vyberte si jednu z možností:  1.uskutočniť nákup bez registrácie alebo 2. s registráciou účtu - ktorú Vám odporúčame pre množstvo výhod, ktoré má. Po výbere jednej z možností kliknite na pole POKRAČOVAŤ a následne budete pokračovať vo vypĺňaní osobných údajov potrebných pre doručenie Vašej zásielky a vo výbere spôsobu dopravy a platby. V poslednom kroku potvrdite objednávku a my Vám Váš tovar, čo najskôr doručíme domov.

 

 

PODROBNÝ POPIS:

Ako si tovar vybrať :

    Pokiaľ ste si istý o aký tovar máte záujem odporúčame Vám  použiť vyhľadávanie v hornej časti stránky – biele pole s lupou v záhlaví eshopu.  Stačí zadať názov výrobku alebo jedno zo slov nachádzajúce sa v názve výrobku a kliknúť na ikonku lupy, prípadne stlačiť ENTER na klávesnici počítača. Pole na vyhľadávanie vám už pri písaní názvu výrobku, či slova samo vyberá produkty, ktoré by mohli súvisieť s písaným textom.

    Pokiaľ nemáte zatiaľ žiadny produkt vybraný a chcete sa ešte len pre nejaký rozhodnúť, vyberte si najskôr v záhlaví stránky kategóriu, v ktorej sa výrobok nachádza. Tovar sa u nás člení na niekoľko základných kategórii a to Produkty zdravej výživy - kde nájdete druhové členenie produktov, tak ako ich poznáte v iných obchodoch, Delikatesy – kde Vám ponúkame výber tých najlepších gurmánskych lahôdok, podľa príslušnosti k jednotlivým regiónom a krajinám, Diétne potraviny – vyberte si u nás produkty podľa konkrétnej diéty, ktorú dodržiavate,  Darčekové koše – darčekové koše na rôzne príležitosti, pre muža, ženu, deti alebo aj z rôznych regiónov sveta, Domáce potraviny – kvalitné slovenské produkty podľa druhov. Niektoré  podkategórie v tejto časti ako farmárske produkty, kozie produkty a raw torty sa dajú objednať len podľa podmienok, ktoré sú uvedené osobitne v každej podkategórii.  Následne si vyberte produkt, o ktorý máte záujem.

Ako vložiť tovar do nákupného košíka, dostupnosť tovaru:

    Keď ste si Váš tovar už vybrali, stlačte pri príslušnom výrobku tlačidlo DO KOŠÍKA. Tovar sa automaticky vloží do nákupného košíka a v pravom hornom rohu obrazovky sa zobrazí  okienko s informáciou, aký tovar a za akú cenu s práve vložili do nákupného košíka.  Následne vkladáte do košíka ďalší a ďalší tovar, kým tam nevložíte posledný a tu sa môžete rozhodnúť, či už pôjdete do košíka a dokončíte objednávku, alebo pridáte do košíka ešte ďalší tovar. Všímajte si prosím aj či je Vami vybraný produkt dostupný na sklade. Údaj o dostupnosti nájdete nad fotkou produktu.

        Pokiaľ už chcete ísť do nákupného košíka  dokončiť objednávku, nastavte sa, prípadne kliknite do pravého horného rohu na nákupný košík, jeho ikonu alebo sumu. Tam odkliknite pole POKLADŇA.

Zmeny v obsahu košíka, uplatnenie zliav, odhad dopravy     

  V prípade že chcete ešte pred konečným pristúpením k uzavretiu objednávky pozrieť obsah košíka a urobiť v ňom prípadne zmeny alebo uplatniť zľavu zo zľavového kódu, vernostného systému alebo dať si odhadnúť platbu za dopravu pri Vašom nákupe, tak v pravom hornom rohu pri nastavení sa na nákupný košík kliknite na pole ZOBRAZIŤ OBSAH KOŠÍKA.

        V košíku je vidieť prehľadne zobrazený zoznam tovarov, ktoré si chcete kúpiť. Môžete tu ešte zmeniť jeho množstvo v okienku s počtom kusov , prípadne výrobok celkom z košíka vymazať ikonkou krížika . V prípade že Váš košík obsahuje momentálne nedostupný produkt, ktorý bude v zozname označený troma červenými hviezdičkami, je potrebné ho vymazať pred tým ako pristúpite k zadávaniu ďalších údajov potrebných k uzavretiu objednávky. Prejaviť Váš záujem o tento produkt môžete následne v časti 4. Spôsob dodania zadaním komentáru a mi Vám následne zašleme informáciu o dostupnosti tohto tovaru.

Pokiaľ už nie je potrebné nič meniť a chcete pokračovať, kliknite na dole pod textom na pole  POKLADŇA.

POSTUP  UZAVRETIA OBJEDNÁVKY

  1. Možnosti pokladne:

V tejto časti sa môžete prihlásiť prostredníctvom svojho emailu a hesla ako náš zaregistrovaný zákazník, prípadne vybrať si spôsob nákup bez registrácie. Vyplnenie potvrdíte tlačidlom POKRAČOVAŤ.

  1. Účet a fakturačné údaje a podrobnosti o dodaní:

V tejto časti Vám budú Vaše údaje predvyplnené v prípade že ste už registrovaný zákazník alebo ich postupne vyplníte, v prípade že nakupujete bez registrácie. Ak ste firemný zákazník, odkliknite prosím príslušné pole, následne zadáte identifikačné údaje  Vašej firmy.

V prípade že Vaša dodacia adresa nie je rovnaká ako fakturačná adresa prosím zrušte kliknutie v poslednom riadku tejto časti a prejdite na pole POKRAČOVAŤ, kde následne zadáte údaje o adrese doručenia. Toto je zvlášť dôležité ak nakupujete u nás darčekový košík pre niekoho do daru a zasielate ho priamo na jeho adresu. Vyplnenie potvrdíte tlačidlom POKRAČOVAŤ.

  1. Spôsob dodania:

Vyberáte si konkrétny druh prepravy podľa Vašich preferencii. Tu je zároveň pre Vás miesto na zadanie komentáru týkajúceho sa dodania tovaru, prípadne otázky týkajúcej sa dostupnosti tovaru, ktorý ste nemohli zahrnúť do objednávky. Vyplnenie potvrdíte tlačidlom POKRAČOVAŤ.

  1. Spôsob platby:

Vyberáte si konkrétny druh platby podľa Vašich preferencii. Tu je zároveň pre Vás miesto na zadanie komentáru týkajúceho sa platby za tovar.  Na konci tejto časti si prosím prečítajte naše obchodné podmienky a následne potvrdíte ich prečítanie. Vyplnenie potvrdíte tlačidlom POKRAČOVAŤ.

  1. Potvrdenie objednávky:

Na záver si ešte raz môžete prezrieť  kompletne Vašu objednávku a následne kliknúť na pole POTVRDENIE OBJEDNÁVKY.

Po potvrdení objednávky je proces objednania v našom obchode ukončený. V niektorých prípadoch Vám na záver nákupu dáme k nahliadnutiu ponuku nákupu u nášho obchodného partnera.

POSTUP PO UZAVRETÍ  OBJEDNÁVKY

Následné potvrdenie o prijatí objednávky a vybavenie objednávky :

    Akonáhle náš systém zaznamená prijatie objednávky, zašle vám automatický e-mail, že sme vašu objednávku obdŕžali.  Pokiaľ toto oznámenie do 24 hodín neobdržíte, skontrolujte najskôr svoju zložku nevyžiadanej pošty (spam), pokiaľ ani tam e-mail nenájdete, kontaktujte našu infolinku 0907 994 670.

O odoslaní Vašej objednávky z nášho obchodu Vás následne budeme v krátkom čase informovať v ďalšom emaily.

Výzva k odberu pri osobnom odbere

     V prípade, že ste si zvolili osobný odber z našej predajne, budeme Vás obratom informovať o tom že Vaša objednávky je pripravená k odberu a to prostredníctvom zaslaného emailu.

     V prípade, že ste si zvolili osobný odber z našej predajne, budeme Vás obratom informovať o tom že Vaša objednávky je pripravená k odberu a to prostredníctvom zaslaného emailu.

 

Ladislav Saučin - konteľ, Svet chutí,s.r.o.

×

BONUSY a ZĽAVY v našom bio obchode

Za každé celé euro nákupu u nás získate 1 vernostný bod. 

Vernostné body sa pripočítavajú na konto registrovaného zákazníka. Počet vernostných bodov, ktoré za nákup konkrétneho produktu získate je uvedený pri každom produkte v časti nad fotkou. Prehľad o celkových nazbieraných vernostných bodoch nájde každý registrovaný zákazník v prehľadoch svojho Konta v časti Vaše vernostné body.

Každých 20 vernostných bodov sa rovná 1EUR.

Následne si Vaše nazbierané vernostné body môžete uplatniť pri nákupe tovaru pri ďalšich objednávkach. Vernostné body môžete použiť aj na celý nákup tovaru. Vernostné body sa uplatňujú v nákupnom košíku v časti ZOBRAZIŤ OBSAH KOŠÍKA.

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÉ NAKUPOVANIE.

×

ženy,mužov,gurmánov...

Jedinečné darčekové koše nájdete na: https://www.svetchuti.eu/darcekove-kose

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÉ NAKUPOVANIE.

×