Bylinná zmes priesmyk veternej hory 33g
Hlavné zameranie:
- prechladnutie s bolesťami hlavy
- zimomravosť, svalová stuhnutosť a bolesti pri viróze
- bolesti hlavy či šije po ofúknutí
- bolesti alebo tlak v hlave pri zmenách počasia, najmä pred dažďom
Používa sa na stavy ofúknutia alebo nachladnutia, keď prievan a chlad zhoršujú uvedené príznaky. Choroba, vhodná na liečbu touto zmesou pochádza zo "zlého povetria", ktoré napadá oslabený organizmus a vniká do neho kožou (klasická citáciám). Preto sme k podobným stavom náchylní zvlášť pri ofúknutí po potení, Kedy sú kožné póry otvorené. Škodlivina - viróza - potom prekáža voľnému prúdeniu energie v tele a vzniká bolesť, stuhnutosť, zimomravosť. Ochorenie sa typicky prejavuje v hornej časti tela, ktoré je zvlášť náchylné na tieto jangové patológie. Je potrebné sa uistiť, že ku zmierneniu príznakov dochádza pôsobením tepla.
Optimálne je zmes podať čo najskôr po objavení sa príznakov. Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienenia dýchacích ciest dôrazne odporúčame vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky! Tradične sa zmes zapíjala silným zeleným čajom, ktorý zosilňuje pôsobenie bylín v nej obsiahnutý
Dávkovanie a doba užívania: Klasické podávanie 3x denne 8 guľôčok sa podáva pri miernych stavoch, pri akútnych stavoch podávať až 20 guľôčok 4x denne v krátkych odstupoch prvý deň choroby, potom prejsť na nižšie dávky, napr. 3x denne 10 guľôčok. Pri problémoch s bolesťami z prievanu a ofúknutia sa zmes dáva v dávke 3x denne 8 – 16 guľôčok, pričom ju možno brať dlhšiu dobu, do kompletného vymiznutia príznakov. Tu je vhodné súčasné použitie KURKUMOVÉHO SPREJA (354) na bolestivé a stuhnuté miesta.
Obsah balenia: 200 guľôčok/ 33g
Neškodnosť pri kombinácii s užívanými liekmi
Mnohí z vás, ktorí vyhľadávate bylinnú liečbu už užívate farmakologické prípravky, teda lieky súčasnej medicíny a často sa pýtate, či sa tieto dve metódy „nepobijú“. Počas posledných desaťročí bolo vo svete vykonané nespočetné množstvo výskumov a štúdií, ktoré sa touto otázkou zaoberajú. Stretávame sa s trendom „integrovanej medicíny“, teda vzájomného doplňovania sa týchto dvoch hlavných prúdov. V tomto svetle sme i my uskutočnili výber vhodných bylinných zmesí, pri ktorých neboli popísané nežiaduce reakcie s farmaceutikami.
Neškodnosť pri dlhodobejšom užívaní
V tradičnej čínskej medicíne sa pre liečivé rastliny používa termín YAO. Týmto slovom sa označuje aj jedlo, pokiaľ sa podáva upravené pre typ človeka či jeho ochorenie. Hovorí sa, že tieto liečivé rastliny sú predĺženou rukou jedálničku.
Všetky uvedené produkty sú vyrobené podľa štandardu GMP (good manufacturing practice), ktorý zaručuje kvalitu zodpovedajúcu európskym a americkým normám.
Pri žiadnom z uvedených bylinných preparátov nebola zistená nejaká nepriznivá interakcia s farmakologickou liečbou. Zatiaľ čo liek je chemicky presne definovaná látka, pôsobiaca na určitý receptor v daných tkanivách bylinná zmes predstavuje nespočetné množstvo prírodných, jemne pôsobiacich látok, ktoré pôsobia priaznivo na viacerých úrovniach organizmu. Podľa čínskeho príslovia je bylinná liečba vlastne dobre riadená dietetika.
Ak sa chcete o bylinke či výhonku dozvedieť viac, poslúži vám ako zdroj informácií "herbár", kde sa dozviete všetko o pôsobení na ľudský organizmus.
NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (z 16.mája 2012), ktoré platia od 14.12 2012 nám neumožňuje popisovať účinky našich doplnkov na ľudský organizmus.
Dovozca: TCM Slovakia s.r.o. Bratislava, Slovensko
.
Distribútor: Svet chutí s.r.o., Krosnianska 91, 040 22 Košice